godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Po raz siódmy „kolęda poleciała w świat”...

Po raz siódmy „kolęda poleciała w świat”...

13 Grudnia 2023
Po raz siódmy „kolęda poleciała w świat”...

Pełne zaangażowanie, głębokie przeżywanie, autentyczna radość oraz duma z otrzymanych nagród i pucharów towarzyszyła wykonawcom ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowych i ośrodków kultury, którzy wystąpili 12 grudnia na scenie CKiS Miechów podczas VII już Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Leć kolędo w świat”. Zaproszenie od organizatorów - SOSW Zagorzyce i Stowarzyszenia „Blask Nadziei”, przyjęła rekordowa liczba placówek.

Zanim rozpoczęło się kolędowanie, wprowadzające wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, gości powitał dyr. SOSW Zagorzyce - Wojciech Pengiel. Wśród nich znaleźli się m.in. włodarze samorządów i ich przedstawiciele fundujący dla zespołów puchary, w tym m.in. radny wojewódzki Mirosław Dróżdż, starostowie Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski, wójt Gminy Kozłów Jan Zbigniew Basa, sekretarz Gminy Gołcza Maryla Stasiek-Mentel. Dyrektor Pengiel dziękował Sylwii Sucheckiej, dyr. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, że po raz kolejny wraz z pracownikami angażuje się w organizację przeglądu, który na stałe wpisał się do kalendarza miechowskich wydarzeń kulturalnych.

Na scenie z kolędami i pastorałkami wystąpili przedstawiciele: Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Waganowic, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z - Miechowa, Nr 2, Nr 1 i Nr 4 z Krakowa, ze Skawiny, z Myślenic, warsztatów terapii zajęciowej z - Lgoty Wolbromskiej, Rzędowic, Podlesic, Ośrodka Kultury z Alwerni (gość specjalny).

Patronat nad VII Przeglądem Kolęd i Pastorałek „Leć Kolędo w świat” sprawował Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Po raz siódmy „kolęda poleciała w świat”...

do góry