godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Młodzież wykazała się w powiatowym konkursie o roli owadów zapylających

Młodzież wykazała się w powiatowym konkursie o roli owadów zapylających

11 Grudnia 2023
Młodzież wykazała się w powiatowym konkursie o roli owadów zapylających

8 grudnia w sali konferencyjnej miechowskiego starostwa zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe „Powiatowego konkursu ekologicznego - rola owadów zapylających w zapewnieniu bytu istot żywych na ziemi”. Konkurs zrealizowano w ramach zadania publicznego na zlecenie Powiatu Miechowskiego, a jego wykonawcą było Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie.

Uczestnicy zadania w czasie przygotowań do konkursu zdobyli informacje na temat ochrony przyrody, a w szczególności na temat owadów zapylających i pszczelarstwa. Zmagania składały się z części praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej uczestnicy wykazali się umiejętnością wykonywania produktów użytkowych z  wosku pszczelego (świec), umiejętnością zakładania odzieży ochronnej używanej przy pracach pasiecznych (kapelusze pszczelarskie) oraz umiejętnością rozpoznawania sprzętu pasiecznego.

W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test. Pytania testowe obejmowały miedzy innymi takie zagadnienia jak - rola owadów zapylających w przyrodzie, biologia rodziny pszczelej, na temat roślin miododajnych.

Wszyscy uczestnicy zastali nagrodzeni miodem oraz upominkami. Pięć osób które uzyskały najwyższy wynik łączny w obydwu częściach konkursu otrzymały nagrody rzeczowe. W eliminacjach powiatowych uczestniczyli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego ZDZ w Miechowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie.

Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Kinga Otwinowska (LO Miechów)
  2. Natalia Kowalska (LO Miechów)
  3. Michał Dziura (Niepubliczne LO ZDZ Miechów)
  4. Damian Herej - (ZS Nr 2 Miechów)
  5. Julia Kochanowska (LO Miechów)

Wręczenia upominków i nagród dokonali:
Paweł Osikowski - Wicestarosta Powiatu Miechowskiego, Leonard Mazur - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Jerzy Franczyk - Prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Miechowie.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry