godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Podsumowanie powiatowych eko działań

Podsumowanie powiatowych eko działań

1 Grudnia 2022
Podsumowanie powiatowych eko działań

25 listopada w Starostwie Powiatowym w Miechowie gościli Monitorzy Projektów LIFE w Komisji Europejskiej - Stanisław Tworek i Zbigniew Karaczun oraz przedstawiciele Koordynatora Projektu LIFE - Justyna Mazurkiewicz - Kierownik Projektu LIFE EKOMALOPOLSKA oraz Tomasz Feldman - Koordynator Finansowy. Od 2021 roku Powiat Miechowski jest jednym z partnerów i realizatorów Projektu Zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA "Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii województwa małopolskiego".

Podczas wizyty z doradcą ds klimatu i środowiska Marzeną Wiejak omawiano dotychczasowe działania powiatu w ramach realizowanego projektu. Były to m.in.: dwie kampanie - I Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Miechowskim oraz Bądź w klimacie - segreguj!, trzy eko wydarzenia - podczas Dożynek Powiatowych w Książu Wielkim, Żniwogrania Gołeckiego w Przybysławicach i Pikniku Rodzinnego w Janowiczkach oraz liczne spotkania z przedstawicielami urzędów gmin oraz z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach których zaopatrzono szkoły w tzw. zestawy ochrony klimatu.

Na ręce Starostów - Jacka Kobyłki i Pawła Osikowskiego złożono podziękowania za przystąpienie do projektu oraz jak dotąd jego sprawną realizację pomimo obecnej skomplikowanej sytuacji geopolitycznej - wojna na Ukrainie, wysoka inflacja, trudności w dostępie do surowców energetycznych itd.

Nadrzędnym celem wspomnianego projektu jest wdrażanie efektywnych rozwiązań adaptacyjnych i mitygacyjnych do zmian klimatu oraz edukacja społeczeństwa na temat zmian klimatu, ich skutków dla człowieka i planety oraz jak przyczynić się do poprawy sytuacji klimatycznej lokalnie, a przez to również globalnie.

Marzena Wiejak

do góry