godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Wojewódzka administracja rozszerza swoją działalność w Powiecie Miechowskim/ Wojewódzka administracja rozszerza swoją działalność w Powiecie Miechowskim

Wojewódzka administracja rozszerza swoją działalność w Powiecie Miechowskim

8 Grudnia 2022
Wojewódzka administracja rozszerza swoją działalność w Powiecie Miechowskim

Po półtorej roku funkcjonowania w Miechowie Agendy Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ul. Warszawska 10), w ramach rozszerzenia działalności agendy oraz postępującej decentralizacji i lepszej dostępności administracji wojewódzkiej dla petentów spoza stolicy województwa, 8 grudnia Marszałek Witold Kozłowski oficjalnie zainaugurował w agendzie działalność Punktu Zamiejscowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W uroczystym otwarciu oprócz dyr. WUP - Arkadiusza Psicy, uczestniczyli Starości Powiatu Miechowskiego - Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski oraz Wiceburmistrz Miechowa Andrzej Banaśkiewicz.

- Uruchomiony punkt to kolejny nasz krok w realizacji dużego projektu, nazywanego roboczo „blisko ludzi”, który jest de facto dalszym ciągiem procesu decentralizacji usług administracji samorządowej Województwa Małopolskiego - informował Marszałek Witold Kozłowski. Przypomniał, iż w bieżącej kadencji Sejmiku, w Małopolsce powołano 3 kolejne Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - w Nowym Targu, Zakopanem i właśnie w Miechowie. Przyszedł również czas na otwarcie Oddziału Zamiejscowego WUP również w Miechowie.

- Nasze doświadczenia pokazują, że zarówno agendy jak i wysunięte przyczółki różnych instytucji wojewódzkich skracają odległość między naszymi mieszkańcami, a usługami administracyjnymi, z których chcą skorzystać. Wprowadza to jednocześnie oszczędności dla mieszkańców, choćby z tytułu braku konieczności wyprawy do Krakowa celem złożenia dokumentów, która bywa i czasochłonna, ale też kosztowna - przyznał Marszałek. Zauważył również, iż władze Sejmiku chciałyby dalej rozszerzać działalność miechowskiej agendy UMWM o kolejne komórki administracji. Jednakże do tego potrzebne są odpowiednie warunki lokalowe. Dlatego namawiał lokalnych samorządowców do wygospodarowania w swoich zasobach co najmniej 2,5 razy większej powierzchni niż obecnie zadysponowana na potrzeby rozwoju agendy.

Radości z otwarcia kolejnego oddziału marszałkowskiego samorządu wojewódzkiego w Miechowie nie krył Starosta Jacek Kobyłka. Jak wspomniał, samorząd powiatowy chętnie korzysta z obecności i dostępności miechowskiej agendy. Umożliwia ona również bliższy kontakt i częstsze spotkania z władzami Samorządu Województwa Małopolskiego. Otwarcie zamiejscowego oddziału WUP zdaniem starosty w perspektywie niedalekiej przyszłości przynosi dodatkową korzyść w kontekście tworzonej przez powiat strefy gospodarczej - Parku Technologicznego w Gminie Książ Wielki.

W ramach nowo powstałego punktu WUP będzie można uzyskać wsparcie w zakresie rozwoju zawodowego, zdobycia kwalifikacji, podniesienia kompetencji zawodowych oraz uzyskać informację na temat aktualnej oferty i programów realizowanych przez WUP.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry