godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Pojazd bojowy dla OSP Nieszków

Pojazd bojowy dla OSP Nieszków

26 Maja 2020
Pojazd bojowy dla OSP Nieszków

Staraniem władz Powiatu Miechowskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, wójt Marty Vozsnak wraz z Radą Gminy Słaboszów, OSP Nieszków pozyskało pojazd bojowy. Choć nie jest on nowy, bo 15 letni, ale swym wyglądem i wyposażeniem nie odstaje zbytnio od najnowszych. Pojazd służył do celów reprezentacyjnych i ćwiczebnych w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie i na liczniku ma niecałe 38 tys. km.

W przekazaniu auta ochotnikom z Nieszkowa, które odbyło się w poniedziałek 25 maja 2020 r., uczestniczyli: starostowie miechowscy - Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, przewodniczący Rady Powiatu - Krzysztof Świerczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i słaboszowski prezes gminny OSP -Stanisław Krawiec, wójt Marta Vozsnak, komendanci KP PSP - mł. bryg. Michał Majda, st. kpt. Mariusz Idzik, prezes OSP Nieszków - Stanisław Nowak i dh Henryk Janus.

Komendant Majda podkreślał, że samochód jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Do historii jednostki nawiązał Stanisław Krawiec wspominając, że do tej pory strażacy z Nieszkowa użytkują 35-letni pojazd.

Należy podkreślić, iż gmina Słaboszów jest drugim samorządem po Powiecie Miechowskim, który wsparł największą kwotą zakup nowego samochodu dla KP PSP Miechów, który w jednostce ma się pojawić po wakacjach.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry