godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Polska Fundacja Narodowa wspiera walkę z koronawirusem

Polska Fundacja Narodowa wspiera walkę z koronawirusem

15 Maja 2020
Polska Fundacja Narodowa wspiera walkę z koronawirusem

Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej jednogłośnie podjął decyzję o przeznaczeniu środków z rezerwy finansowej 2020 na walkę z chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Jedną z wielu instytucji, którą wesprze Fundacja, jest DPS w Miechowie.
Kierując się najwyższą koniecznością, Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej uznał za kwestię priorytetową udzielenie wsparcia i pomocy obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, jednocześnie działając na podstawie statutu Fundacji w obszarze celów Fundacji, do których należy m.in. wspieranie działalności z dziedziny ochrony zdrowia zgodnie z § 2 pkt 3 oraz § 3 pkt 3 w zakresie ich realizacji poprzez udzielanie lub organizowanie wsparcia dla osób lub podmiotów.
"W kryzysowej sytuacji wymagającej mobilizacji zasobów i aktywizacji ogólnospołecznej solidarności, Polska Fundacja Narodowa - jako organizacja trzeciego sektora - natychmiast włączyła się w działania związane z walką z chorobą zakaźną COVID-19 wstrzymując decyzję o rozpoczęciu realizacji niektórych projektów lub ograniczając już realizowane. To czas powszechnej redefinicji priorytetów" - powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
"Mamy świadomość trudnej sytuacji wywołanej koronawirusem, dlatego działamy w sposób skoordynowany z Ministerstwem Zdrowia. Udzieliliśmy niezbędnego wsparcia wskazanym szpitalom, poprzez przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnego asortymentu do zwalczania COVID-19. Pozwolą one na zakup zarówno sprzętu diagnostycznego, jak również środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej dla lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem" - dodał Michał Góras, członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.
Decyzja Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej zapadła w ubiegłym tygodniu jako efekt całościowej rekonstrukcji struktury budżetu na 2020 rok w związku z dynamiką obserwowanych zmian, które postępują na polu zagrożenia, jakie stanowi pandemia koronawirusa zarówno w kraju, jak i w wymiarze międzynarodowym.
Z przyznanego dofinansowania dla DPS w Miechowie zostaną zakupione środki ochrony osobistej, płyny dezynfekcyjne oraz przepływowa lampa bakterio- i wirusobójcza.

logo Polskiej Fundacji Narodowej

do góry