godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Powiatowe Siatkarskie Święto Niepodległości

Powiatowe Siatkarskie Święto Niepodległości

17 Listopada 2022
Powiatowe Siatkarskie Święto Niepodległości

W niedzielę 13 listopada Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Gryf” w Miechowie wraz z samorządem Powiatu Miechowskiego zorganizował Turniej Miast w Piłce Siatkowej. Rozgrywki odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Miechowskiego w ramach obchodów 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Do turnieju przystąpiło 6 drużyn z: Sosnowca, Olkusza, Proszowic, Krakowa i Miechowa. Ciekawostką regulaminową rozgrywanych zawodów był udział w każdej z drużyn jednej przedstawicielki „płci pięknej” oraz seniora. Zatem turniej miał charakter międzypokoleniowy. Zawody rozegrano w halach sportowych Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie i Szkoły Podstawowej w Pojałowicach dzięki uprzejmości i gościnności dyrektorów placówek. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwali sędziowie: Mirosław Stelmaszczyk z Zawiercia i Janusz Masłowski z Miechowa.

Po kilku godzinach rywalizacji w duchu fair-play udało wyłonić się zwycięzców, którym puchary wręczył Wicestarosta Powiatu Miechowskiego - Paweł Osikowski. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny:

  • I - „Koledzy” z Olkusza”
  • II - „W H Group” Kraków
  • III - „Rozrywka” Olkusz
  • IV - drużyna z Sosnowca
  • V - LO Miechów
  • VI - KS Proszowice.

MVP turnieju został Tomasz Maciąg reprezentujący miechowskich licealistów.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry