godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Powstaje pracownia rezonansu w miechowskim szpitalu

Powstaje pracownia rezonansu w miechowskim szpitalu

7 Lipca 2022
Powstaje pracownia rezonansu w miechowskim szpitalu

Trwają prace przy powstającej pracowni rezonansu magnetycznego Szpitala św. Anny w Miechowie. Nowoczesna aparatura diagnostyczna, niezbędna we współczesnej diagnostyce, na której brak narzekali dotąd mieszkańcy Powiatu Miechowskiego, zainstalowana zostanie w pomieszczeniach po byłej pralni szpitalnej przylegającej do budynku A.

Zadanie na mocy umowy podpisanej 14 kwietnia br., realizuje warszawska firma TMS Sp. z o. o wyłoniona w drodze przetargu. Instalacja samego aparatu MR, do której niezbędne będzie wyburzenie części ściany zewnętrznej od strony południowej powstającej pracowni, planowana jest na wrzesień. Całe zadanie ma się zakończyć do 15 października br. Do nowej pracowni dotrzemy od wejścia głównego do budynku A, kierując się korytarzem mieszącym aptekę oraz sklepy ortopedyczne i spożywczy, mijając jeszcze po drodze kaplicę szpitalną.

Koszt inwestycji (zakup aparatu z pełnym wyposażeniem z 7-letnią gwarancją wraz z adaptacją pomieszczeń) wynosi 6 442 515 zł, z czego 5 000 000 zł stanowi dofinansowanie przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Pakiet Medyczny 3, a 1 442 515 zł to dotacja przekazana przez samorząd Powiatu Miechowskiego w ramach pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry