godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Skromne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Skromne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 Maja 2020
Skromne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Niestety, nie mogło być inaczej… Tegoroczne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja po raz pierwszy od niepamiętnych czasów miały charakter skromny, ale jakże wymowny i refleksyjny. Ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia i konieczność zachowania odpowiednich środków ostrożności, powiatowo-miejskie uroczystości ograniczone zostały do minimum.

O godzinie 13. w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie odprawiona została Msza św. za Ojczyznę, zarówno w pojęciu globalnym jak i lokalnym - powiatowym. Ksiądz proboszcz Franciszek Siarek modlił się także za ład moralny i społeczny w całym Narodzie oraz o ustanie epidemii, która doskwiera wszystkim w wielu wymiarach życia osobistego i społecznego.

Po odprawionej liturgii Jacek Kobyłka, Starosta Powiatu Miechowskiego z Krzysztofem Świerczkiem, Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Dariusz Marczewski z Andrzejem Banaśkiewiczem, Burmistrzowie Gminy i Miasta Miechów, złożyli kwiaty na Rynku pod Pomnikiem z Orłem.

Przed uroczystościami miechowskimi, starosta z samorządowcami - Wójtem Markiem Szopą i Przewodniczącym Rady Gminy Henrykiem Humą uczcili 3 Maja składając wiązanki pod pomnikami w Książu Wielkim.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry