godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Strażak, który zaopatruje w maseczki

Strażak, który zaopatruje w maseczki

24 Czerwca 2020
Strażak, który zaopatruje w maseczki
Karol Piotrowski ze Słaboszowa, młodszy aspirant Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, od wybuchu pandemii aktywnie działa na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Powiecie Miechowskim.

Na portalu społecznościowym zainicjował akcję szycia maseczek. Od początku w działaniach wspierają go komendanci i koledzy ze służby, ci mundurowi oraz cywilni, a także rodzina, przyjaciele i znajomi. W samo szycie maseczek zaangażowanych było około 10 osób, nie tylko z Miechowszczyzny, ale też regionu świętokrzyskiego.

Karol Piotrowski przyznaje, iż nie spodziewał się takiego wsparcia zewsząd. Już 1 kwietnia ofiarował około 750 maseczek dla Szpitala św. Anny w Miechowie. To jednak nie koniec, bowiem we wtorek 23 czerwca maseczkami obdarował Domy Pomocy Społecznej - w Miechowie (ul. Warszawska) oraz w Mianocicach. W sumie, z inicjatywy Pana Karola udało się uszyć ponad 1000 wielorazowych maseczek materiałowych z kieszenią na filtr flizelinowy.

- To było niezłe wyzwanie, również organizacyjne - przyznaje Pan Karol. Trzeba było zaopatrzyć szyjących w materiały. Z bawełną dobrej jakości generalnie nie było problemu, ale już po gumki mocujące pomysłodawca akcji pojechał aż pod świętokrzyski Staszów, bowiem nigdzie w okolicy nie szło ich kupić. - Cieszę się jednak z efektu - mówi mł. asp. Piotrowski podkreślając raz jeszcze, że nie spodziewał się, że tyle osób będzie mu chciało pomóc.

Dyrektorzy domów pomocy społecznej nie kryją, że każde wsparcie jest dla nich cenne. Przygotowują się na jesień, kiedy spodziewany jest dynamiczny powrót pandemii koronawirusa.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry