godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2

Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2

13 Października 2022
Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2

Artystyczne przesłanie przepełnione ponadczasowymi mądrościami świętego Papieża Polaka oraz życzenia i gratulacje dla nauczycieli szkoły, również emerytowanych, przyświecało świętowaniu Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej obchodzonych 12 października w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie z udziałem Starosty Miechowskiego Jacka Kobyłki.

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. W myśl tej sentencji młodzież słowem mówionym i śpiewem przypomniała niezwykłą postać wielkiego patrona miechowskiego „Mechanika”, który podczas swojego bogatego pontyfikatu wiele słów i modlitwy poświęcił młodzieży. Był też przerywnik taneczny w wykonaniu szkolnego zespołu „Jest pewne 2”.

„Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością. Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej, jak tylko razem…” Przytaczając słowa Jana Pawła II, starosta Jacek Kobyłka podkreślał, iż znakomicie oddają one nie tylko niepewność czasów, w jakich przyszło nam żyć, ale dają nam również siłę do wspólnego działania i przeciwstawiania się wszelkim przeciwnościom, jakim daje nam los. - Z jednej strony pandemia, z drugiej pożoga wojny, inflacja, zwyczajna niepewność jutra. To w Was Kochana Młodzieży tkwi siła, by wychodzić naprzeciw temu wszystkiemu i budować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń - mówił. Nauczycielom i pracownikom szkoły starosta życzył zdrowia, satysfakcji i niegasnących chęci w nauczaniu kolejnych pokoleń.

Wyrazy wdzięczności i podziękowania z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli również uczniowie i ich rodzice, a pasterskiego błogosławieństwa z tej okazji i słowa pokrzepienia wygłosił ks. Franciszek Siarek, proboszcz Parafii Grobu Bożego w Miechowie.

Jerzy Schab, dyr. Zespołu Szkół Nr 2 przedstawił wyróżnionych przez siebie pracowników i nauczycieli: Są to: Czapla Marta, Dudek Andrzej, Dudek Halina, Konewecka - Smok Ewelina, Krupa Michał, Marszałek Anna, Marzec Monika, Piotrowska Jolanta, Poteralska Agnieszka, Szastak Katarzyna, Wojtoń Anna, Zagórska Iwona, Zemła Piotr, Żychowicz Beata. Nagrodę starosty miechowskiego otrzymali: Wicedyrektor Jarosław Szarek oraz Małgorzata Błachno i Małgorzata Idzik. Z kolei Nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty wyróżniony został Marek Pycia.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry