godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023

Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023

16 Sierpnia 2023
Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023

Bezchmurna i upalna pogoda towarzyszyła powiatowo-miejskim obchodom Święta Wojska Polskiego. Miechowski Rynek zgromadził poczty sztandarowe samorządów - Powiatu Miechowskiego oraz Gminy i Miasta Miechów, służb mundurowych, szkół i instytucji.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Grobu Bożego przez ks. proboszcza Franciszka Siarka. W homilii celebrans wspomniał wiele wydarzeń historycznych, w tym pamiętną bitwę warszawską sprzed 103. lat, a także nawiązał do święta Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, które obchodzone jest równocześnie 15 sierpnia.

Po Mszy św. na komendę Władysława Mastrzykowskiego, w asyście Orkiestry Dętej „Sygnał” uczestnicy obchodów przemaszerowali przez Rynek, by po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego oddać hołd pod Pomnikiem „z Orłem”. Wiązankę w imieniu władz Powiatu Miechowskiego złożyli - Starosta Jacek Kobyłka i Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek, a poczet sztandarowy stanowili - Piotr Grządziel i Wojciech Domagała z Zarządu Powiatu z radnym Pawłem Janickim.

Święto Wojska Polskiego w Miechowie zamknął piknik strzelecki zorganizowany na strzelnicy kulowej LOK.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023

do góry