godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Tworzą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Miechowskiego

Tworzą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Miechowskiego

19 Lutego 2021
Tworzą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Miechowskiego

18 lutego w Starostwie Powiatowym w Miechowie odbyło się inauguracyjne spotkanie grup warsztatowo-roboczych, które z pomocą wyspecjalizowanej firmy „Richpex” z Wadowic mają współtworzyć Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Powiatu Miechowskiego na lata 2021-2026.

Zebranych powitał Starosta Miechowski - Jacek Kobyłka. Przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, służby zdrowia, służb mundurowych, szkół i placówek oświatowych, instytucji zwalczających bezrobocie i organizacji pozarządowych zapoznali się z diagnozą społeczno-ekonomiczną naszego powiatu, przedstawioną przez Ryszarda Polaszka z firmy „Richpex”. Po analizie sytuacji społecznej na Miechowszczyźnie poprzez pryzmat wiedzy i uczestników spotkania, przystąpiono do mapowania problemów społecznych w powiecie w poszczególnych obszarach życia społecznego.

W ramach grup warsztatowo-roboczych, wyznaczone zostały cele i planowane zadania do realizacji. W dalszym etapie prac nad wspomnianą strategią przewidziane są m.in. konsultacje społeczne. Tworzenie dokumentu koordynuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miechowie.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry