godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Uczniowie ZS 1 w Miechowie pojadą na praktykę do Grecji w ramach Projektu „Czas na europejski staż zawodowy”

Uczniowie ZS 1 w Miechowie pojadą na praktykę do Grecji w ramach Projektu „Czas na europejski staż zawodowy”

3 Czerwca 2024
Uczniowie ZS 1 w Miechowie pojadą na praktykę do Grecji w ramach Projektu „Czas na europejski staż zawodowy”

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, popularnego „Ekonomika” przygotowują się do wyjazdu na Kretę, gdzie przez miesiąc w greckich firmach będą zdobywać doświadczenie zawodowe, zgodnie ze swoim profilem kształcenia. Będą oni przebywać w miejscowości Rethymno w terminie od 16.09.24 do  11.10.2024. Dodatkowo 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych będzie mogło doskonalić swoje kompetencje podczas tygodniowej obserwacji praktyk w Grecji w ramach tzw. job shadowingu.

Obecnie młodzież bierze udział w kursie przygotowawczym do zagranicznego stażu, który obejmuje zajęcia językowe, kulturalne oraz warsztaty z pedagogiem. Odbyło się także zabranie z rodzicami, w trakcie którego przedstawiono m.in. program praktyk, źródła finansowania projektu oraz regulamin uczestnictwa w projekcie. To już kolejny taki wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. W marcu br. 25. osobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk oraz technik geodeta wróciła z zagranicznych praktyk zawodowych, które miały miejsce we włoskich firmach w Bolonii. Staże odbywały się w ramach projektu „Europejski staż zawodowy pewnym startem w przyszłość”. Udział w stażu jest bezpłatny.

Realizowane projekty są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Udział w programie to doskonała okazja do podniesienia kompetencji zawodowych, doskonalenia umiejętności językowych, nawiązania nowych znajomości, poznania kultury i obyczajów innych krajów.logotypy programu

do góry