godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR

Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR

24 Października 2019
Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR

Sesję Rady Powiatu odbywająca się w środę 23 października 2019 r. rozpoczęły podziękowania dla Heleny Kruszec, kierownik Powiatowego Centrum Rodziny w Miechowie, która po 20-latach pełnienia tej funkcji odeszła na zasłużoną emeryturę.

Wyrazy wdzięczności w imieniu swoim, Zarządu i Rady Powiatu, złożył starosta miechowski Jacek Kobyłka. Wyraził nadzieję, iż przepracowane przez Panią Helenę lata w PCPR, będą okazją do radosnych przemyśleń na temat kontaktów międzyludzkich, wzajemnej życzliwości i udanej wieloletniej współpracy. Starosta życzył kierownik Kruszec zasłużonego odpoczynku w jak najlepszym zdrowiu, realizacji planów i marzeń w sferze osobistej, jak i społecznej, bowiem jak wiemy, nie ustaje ona w służbie na rzecz mieszkańców Miechowszczyzny, pełniąc choćby zaszczytną funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej.

O tym, jak się kierowało przez 20 lat PCPR-em, o niełatwych początkach tworzenia jednostki od podstaw oraz o ludziach, którzy przez ten czas służyli wsparciem w pracy na rzecz szeroko pojętej pomocy społecznej, mówiła wzruszonym głosem Helena Kruszec mająca za sobą w sumie 52 lata pracy zawodowej. Przez ponad pół wieku pracowała na różnych stanowiskach, jako nauczyciel w szkołach podstawowych, wychowawczyni w domu dziecka, dyr. Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej (5 lat), a przez ostatnie 20 lat jako kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miechowie.

W 1999 roku wraz z pierwszym starostą powiatu miechowskiego - Zygmuntem Szopą, Helena Kruszec tworzyła nową jednostkę organizacyjną. Pierwszą siedzibą PCPR było jedno pomieszczenie wygospodarowane w areszcie śledczym w starym, nie istniejącym już budynku Komendy Powiatowej Policji przy ul. Prusa w Miechowie, z jednym biurkiem, trzema krzesłami, bez komputerów i z dwoma pracownikami. Po kilku miesiącach jednostka otrzymała parter budynku przy ul. Sienkiewicza 18, gdzie PCPR w odpowiednich warunkach funkcjonuje do dziś.

- Na przestrzeni tych lat miałam zaszczyt i przyjemność spotkać wielu wspaniałych, przyjaznych mi ludzi - podkreślała Helena Kruszec dziękując za współpracę, życzliwość i wsparcie przez ostatnie 20 lat. Lista osób, którym dziękowała kierownik PCPR była długa. Znaleźli się na niej m.in.: wszyscy dotychczasowi starostowie powiatu, radni wszystkich kadencji, w tym pracujący w Komisji na rzecz likwidacji barier architektonicznych - Maria Orłowska, Ewa Wojciechowicz, Stanisław Krawiec, byli i obecni pracownicy Starostwa Powiatowego w Miechowie na czele z sekretarz Marią Sztuk, skarbnik Teresą Florek, Jarosławem Siółko, pomagającym rozwiązywać zawiłości prawne, Anną Podyma, przewodniczącą Zespołu do spraw orzekania osób niepełnosprawnych, a także - dyrektorzy domów pomocy społecznej, Domu Dziecka, Szpitala św. Anny, pracownicy Hospicjum i Stacji Opieki „Caritas”, kierownicy warsztatów terapii zajęciowej, kierownicy GOPS-ów, kierownik Schroniska św. brata Alberta, organizacje pozarządowe działające na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących, służby mundurowe, wszystkie jednostki organizacyjne powiatu miechowskiego. Wśród uhonorowanych podziękowaniami znaleźli się rzecz jasna pracownicy PCPR oraz Monika Makulska prowadząca utworzone 12 lat temu Pogotowie Rodzinne, która przez ten czas opiekowała się 38. maluchami, a 23. dzieci znalazło dom i kochającą rodzinę w rodzinach adopcyjnych.

Przy tej okazji, Helena Kruszec gratulowała nowemu kierownikowi PCPR wyłonionemu w drodze konkursu - Januszowi Patynie, życząc mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze zawodowej w niełatwej sferze jaką jest pomoc społeczna.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry