godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Z podziękowaniem za tegoroczne plony

Z podziękowaniem za tegoroczne plony

28 Sierpnia 2020
Z podziękowaniem za tegoroczne plony

Powoli kończy się lato, kończą się wakacje, u większości z gospodarzy skończyły się już żniwa. Zgodnie z przyjętą tradycją, w ostatnią niedzielę sierpnia rolnicy Powiatu Miechowskiego winni obchodzić swoje coroczne święto dziękczynienia za plony.

W poprzednim roku z plonów cieszyliśmy się w Słaboszowie. Tegoroczne Dożynki Powiatu Miechowskiego miały się z kolei odbyć w Racławicach, w niedzielę 30 sierpnia. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa, dotykająca bezpośrednio na szczęście jeszcze nie dość znacząco Miechowszczyznę, ale paraliżująca życie społeczne i gospodarcze w kraju i na całym świecie.

Już wiosną bieżącego roku zapowiadało się, że organizacja naszego święta plonów stoi pod dużym znakiem zapytania. Niestety pandemia nie dała za wygraną, co więcej budzi ona coraz większe obawy bijąc rekordy zakażeń. Dlatego też zgodnie z istniejącymi zaleceniami i obostrzeniami, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Dożynki Powiatu Miechowskiego 2020 rzecz jasna nie odbędą się. Na szczęście rolnicy urodzajnej ziemi miechowskiej bez większych przeciwności losowo-pogodowych zebrali swe plony i mogą się z nich cieszyć w domowym zaciszu.

Wyrażając wdzięczność i trud włożony w przygotowanie i zebranie tegorocznych plonów, Starosta Jacek Kobyłka oraz Zarząd i Rada Powiatu dziękują rolnikom Powiatu Miechowskiego za ich ciężką pracę na roli, szczególnie w tych dla nas wszystkich trudnych i niepewnych czasach. Oby nam nie zabrakło nie tylko chleba, ale również i zdrowia, bo bez dobrego zdrowia nie da się pracować na chleb.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry