godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Zakończono prace przy przebudowie obiektu pod Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg/Zakończono prace przy przebudowie obiektu pod Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg

Zakończono prace przy przebudowie obiektu pod Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg

7 Lutego 2024
Zakończono prace przy przebudowie obiektu pod Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg

Najbliższe otoczenie Zarządu Dróg Powiatowych przy ul. Warszawskiej w Miechowie diametralnie zmieniło wygląd. Stało się to dzięki przebudowie budynku warsztatowego służącego do niedawna ZDP, do którego ma być przeniesiony Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Miechowie. Cała przebudowa (bez wyposażenia w meble i sprzęt) kosztowała prawie 3 mln 300 tys. zł i pokryta została w całości z budżetu powiatu.

Odbiór obiektu, którego przebudowa trwała od 30 maja 2023 roku, odbył się 6 lutego 2024 r. Zadanie realizowała wyłoniona w przetargu firma Usługi Remontowo - Budowlane Adam Dudziński z Miechowa za 3 267 854 zł. Nadzór nad inwestycją sprawowała firma Arkadis sp. z.o.o. sp. k. z miejscowości Czudec.
W ramach robót wykonano adaptację: frontowej przestrzeni garażowej na salę obsługi klientów, tylnej część budynku na pomieszczenia biurowe. Skrzydło północne stanowi teraz zespół pomieszczeń uzupełniających funkcje obiektu, toalety, pomieszczenia socjalne, serwerownia.

Klienci będą mieli dostęp do obiektu poprzez wejście od frontu, do ich dyspozycji będą ogólnodostępne toalety, 8 miejsc obsługi oraz miejsce oczekiwania i stoliki do wypełniania wniosków i dokumentów.

Zaplecze budynku będzie zajmowane pomieszczeniami biurowymi, dyrekcji i kadry, pomieszczeniem technicznym, socjalnym oraz toaletami pracowniczymi. Obiekt ogrzewany jest pompą ciepła i wspomagany instalacją fotowoltaiczną.
Co ważne, nowy Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg o powierzchni użytkowej ponad 263 m2, został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji przy wejściu do obiektu wykonano pochylnię dla niepełnosprawnych. Oprócz tego udostępniono 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu. W środku znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych.

By Wydział mógł realizować swoje zadania w nowym miejscu, należy go jeszcze odpowiednio wyposażyć. W tym celu 1 lutego rozstrzygnięty został przetarg, który wygrała firma „TORO” Sp. z o.o. z miejscowość Breń za kwotę 749 045 zł. Środki na wyposażenie również w pełni pochodzą z budżetu powiatu.

Opisywana inwestycja pozwoli w nowoczesnych i godnych warunkach podejmować interesantów załatwiających sprawy z zakresu komunikacji i transportu (rejestracja pojazdów, składanie wniosków i odbiór praw jazdy itp…). Poprawi znacząco standard ich obsługi, ale też komfort pracy samych pracowników Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry