godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

3 Października 2019
Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W środę 2 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie rozstrzygnięto VII edycję konkursu wiedzy historycznej „Ziemia Miechowska w Walce o Wolność” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Miechowskiego Jacka Kobyłki.

W zmaganiach historycznych wzięli udział przedstawiciele ze szkół podstawowych i średnich: SP Janowice, SP Książ Mały, SP Prandocin, SP Smroków, SP Charsznica, SP Kozłów, SP Gołcza, SP Nr 1 Miechów, SP Nr 2 Miechów, SP Pstroszyce, SP Tczyca, ZS Nr 1 Miechów, LO Miechów oraz gospodarze konkursu - ZS Nr 2 Miechów.

- "Sięgając myślami do historii wiemy, że wolność dla ziemi miechowskiej i całej naszej Ojczyzny przychodziła różnymi, krętymi ścieżkami i drogami" - mówił starosta Jacek Kobyłka podkreślając jak ważna jest pamięć o naszej historii. Gratulował i dziękował dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za to, że poprzez organizację tego konkursu i innych wydarzeń o charakterze historyczno-patriotycznym, szerzą nasze dziedzictwo wśród kolejnych pokoleń.

Przy okazji rozstrzygnięcia konkursu, młodzież Zespołu Szkół Nr 2 oraz ich rówieśnicy i młodsi koledzy z innych placówek biorących w nim udział, mieli nie lada okazję obcować na żywo ze świadkiem wydarzeń sprzed 80. lat - kpt. Antonim Sieleckim, który dzielił się swoimi wspomnieniami i refleksjami z tamtych tragicznych wydarzeń. Wspomniał, iż tytuł konkursu w pełni oddaje wspaniałe i wielkie tradycje ziemi miechowskiej w walce o wolność.

Wiedzę o zmaganiach na Miechowszczyźnie z czasu II wojny światowej, przekazaną przez kpt. Sieleckiego, uzupełniła Sylwia Dziuba z Muzeum Ziemi Miechowskiej. Artystycznie pamięć o tamtych wydarzeniach przywołali harcerze z XI Drużyny Wędrowniczej im. Tadeusza Zawadzkiego działająca przy ZS Nr 2.

Laureatami VII edycji „Ziemia Miechowska w Walce o Wolność”, którzy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy z rąk starosty Jacka Kobyłki i dyr. Marii Paschek, ufundowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Miechowie, zostali:

konkurs plastyczny:


I miejsce - ZS Nr 1 w Miechowie
II - LO w Miechowie
III - SP Nr 1 oraz SP Nr 2 w Miechowie

Najlepszymi w konkursie wiedzy okazali się:

szkoły podstawowe:


I - Bartosz Szopa (SP Nr 1 w Miechowie)
II - Zofia Pałyga (SP Nr 2 w Miechowie)
III - Izabela Jarosińska (SP w Książu Małym)

szkoły średnie:


I - Michał Piotrowski (LO w Miechowie)
II - Aleksandra Pieniężna (ZS Nr 2 w Miechowie)
III - Wojciech Skwara (ZS Nr 1 w Miechowie)

Konkurs z ramienia organizatorów (ZS Nr 2) przygotowały: Ewelina Konewecka-Smok, Iwona Zagórska, Agnieszka Sikora, Agnieszka Poteralska.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starsostwa

do góry