godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Badania rezonansem magnetycznym w szpitalu w Miechowie od poniedziałku 9 stycznia ruszają pełną parą

Badania rezonansem magnetycznym w szpitalu w Miechowie od poniedziałku 9 stycznia ruszają pełną parą

4 Stycznia 2023
Badania rezonansem magnetycznym w szpitalu w Miechowie od poniedziałku 9 stycznia ruszają pełną parą

Od poniedziałku 9 stycznia 2023 r. rusza rejestracja pacjentów kierowanych przez specjalistów na badania rezonansem magnetycznym, który dzięki funduszom samorządów - Sejmiku Województwa Małopolskiego i Powiatu Miechowskiego od października 2022 r. został zainstalowany w Szpitalu św. Anny w Miechowie.

Nareszcie Powiat Miechowski dzięki staraniom jego obecnych włodarzy przestał być białą plamą na mapie Małopolski pod względem możliwości realizacji badania rezonansem magnetycznym. Pacjenci ziemi miechowskiej kierowani na diagnostykę rezonansem, dotychczas musieli korzystać z placówek rozsianych w większych miastach Małopolski i sąsiednich województwach.

Pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu św. Anny w Miechowie powstała dzięki sfinansowaniu zakupu ultranowoczesnego urządzenia i adaptacji pomieszczeń pod pracownię przez samorządy - Sejmiku Województwa Małopolskiego (5 mln zł) oraz Powiatu Miechowskiego (1,5 mln zł). Badania rezonansem dla pacjentów miechowskiego szpitala ruszyły już w październiku ubiegłego roku. Dzięki uzyskanemu w nowym roku kontraktowi z NFZ, od poniedziałku 9 stycznia będą mogły być realizowane również dla pacjentów kierowanych przez lekarzy specjalistów z innych publicznych jednostek leczniczych. Ze względu na pozyskane dofinansowanie, nie ma możliwości przeprowadzania badań komercyjnych.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry