godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Wojewoda Małopolski i Starosta Miechowski z wizytą w mieście Książ Wielki

Wojewoda Małopolski i Starosta Miechowski z wizytą w mieście Książ Wielki

4 Stycznia 2023
Wojewoda Małopolski i Starosta Miechowski z wizytą w mieście Książ Wielki

Wraz z nowym rokiem Książem Wielkim i gminą zarządza burmistrz, a nie jak dotąd wójt. Zamiast Rady Gminy - funkcjonuje Rada Miasta i Gminy. Decyzją Rady Ministrów od 1 stycznia 2023 r. Książ Wielki może cieszyć się bowiem prawami miejskimi. We wtorek 3 stycznia nowe miasto odwiedził Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, któremu towarzyszył m.in. Starosta Miechowski Jacek Kobyłka.

- Zgodnie ze zwyczajem, początek roku to czas budowania nowych planów i ustalania priorytetów działania na kolejne miesiące. Dla Książa Wielkiego ten rok jest z pewnością wyjątkowy. Po 154 latach znów może się on szczycić prawami miejskimi. Życzę zatem, aby ta wyjątkowa zmiana była inspiracją do dalszego rozwoju, a przygotowywane zadania ambitne i służące mieszkańcom - mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia wojewoda przekazał dyplom przygotowany specjalnie na tę okazję dla mieszkańców, władz lokalnych i całej społeczności Książa Wielkiego.

Przypomnijmy, iż samorząd Książa Wielkiego jest beneficjentem rządowych programów inwestycyjnych. Tylko w ubiegłym roku otrzymał 9,5 mln zł z na realizację inwestycji pod nazwą „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków”. Z kolei na wykonanie infrastruktury w Parku Technologicznym w Książu Wielkim, Powiat Miechowski pozyskał 30 mln zł.

MUW Kraków

do góry