godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/„Był sztos”… Zakończenie roku szkolnego w miechowskim LO

„Był sztos”… Zakończenie roku szkolnego w miechowskim LO

24 Czerwca 2022
„Był sztos”… Zakończenie roku szkolnego w miechowskim LO

Po raz 106. w swojej historii Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki świętowało zakończenie roku szkolnego. 24 czerwca prawie 400 uczniów odebrało nie tylko świadectwa, w tym 86 z wyróżnieniem w postaci tzw. paska, z czego 33 ze średnią 5.0 i więcej, ale też dyplomy, medale i puchary za działalność na rzecz liceum, najlepsze miejsca zdobyte w szkolnych konkursach i rozgrywkach sportowych.

Miniony rok szkolny podsumował p.o. dyr. Krzysztof Gajos. Dziękował gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży, a także za wszelkie podejmowane inicjatywy m.in. działalność drużyny harcerskiej, wolontariatu, krwiodawców, samorządu szkolnego. Za wsparcie i współpracę, zrozumienie i zaangażowanie dziękował również rodzicom uczniów. Wyrazy wdzięczność dyr. Gajos skierował również do odchodzącego na emeryturę - prof. Andrzeja Śliwińskiego.

- Zakończenie roku szkolnego to zawsze podniosła chwila i czas radości, nie tylko z powodu wakacji, ale z racji refleksji i podsumowania wysiłku, który cała społeczność szkolna czyniła po to, aby uzyskać jak najlepsze efekty - mówił Krzysztof Świerczek, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego. Przypomniał, iż żegnamy kolejny specyficzny i trudny rok z racji pandemii, zakłócającej rytmiczny proces edukacji. Na ręce dyrektora, grona pedagogicznego i administracji LO, w imieniu swoim oraz organu prowadzącego - Samorządu Powiatu Miechowskiego, złożył podziękowania za wytężoną pracę, wyrażając przy tym nadzieję, iż pożegnaliśmy na stałe pandemiczny czas. Na czas wakacji Przewodniczący życzył wszystkim dobrego, słonecznego wypoczynku, dużo radości i wrażeń oraz nabierania zapału do powrotu do szkolnych murów.

„Był sztos”… Miedzy innymi tymi młodzieżowymi słowami miniony rok szkolny podsumował Kacper Kobyłka, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego LO. Z humorem wspomniał przy tym, iż w życiu każdego ucznia w szkole są dwa najważniejsze momenty - dzwonek na przerwę i zakończenie roku szkolnego. - Wszyscy wiemy, jak dużo czasu, wyrzeczeń, nauki oraz stresu musieliśmy włożyć i przeżyć, aby dziś móc poczuć ogromną dumę i satysfakcję z własnych wyników w nauce - podkreślał dodając na podsumowanie - jesteśmy wyjątkowi, więc było wyjątkowo. W imieniu każdego ucznia, przewodniczący samorządu dziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienne starania, by w szkole czuli się jak w domu. Życzył zdrowych, przyjemnych i niezapomnianych wakacji.

Wśród szerokiej listy uhonorowanych uczniów LO dyplomami za osiągnięcia, należy wyróżnić dwóch - Bartosza Szopę z klasy 2a, który osiągnął średnią 5,71 i został nominowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Macieja Kmerę z klasy 2d (średnia 5,6), który otrzymał Nagrodę im. prof. Bronisławy Terleckiej.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry