godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Inspektor Jacek Cholewa pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie

Inspektor Jacek Cholewa pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie

19 Czerwca 2024
Inspektor Jacek Cholewa pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotra Morajko, nastąpiła wymiana komendantów w powiatach miechowskim i krakowskim. Nowym komendantem KPP Miechów został insp. Jacek Cholewa, dotychczasowy komendant powiatowy w Krakowie, a jego miejsce zajął szefujący miechowską jednostką przez ostatnie 14 miesięcy - mł. insp. Jacek Rosół. Uroczysta zbiórka z okazji zmiany kierownictwa w miechowskiej komendzie odbył się w środę 19 czerwca.

Po złożeniu I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Maciejowi Kubiakowi meldunku o gotowości funkcjonariuszy do apelu przez komisarza Konrada Klimka, wprowadzono sztandar KPP Miechów, przy którym odśpiewano hymn, a ustępujący i nowo powołany komendant oddali honory.

Insp. Maciej Kubiak wspomniał, iż dotychczasowa współpraca i relacje komendanta Jacka Rosoła z Komendą Wojewódzką była na bardzo dobrym poziomie i była wysoko oceniana. Stąd decyzja, by powierzyć mu obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, gdzie de facto, wyłączając pobyt w Miechowie, pracował przez cały przebieg swojej 24-letniej służby. - Myślę, że ta zmiana dla obydwu samorządów będzie niezauważalna - ocenił komendant Kubiak. Nowemu komendantowi powiatowemu Jackowi Cholewie, jego wojewódzki przełożony życzył, by zachował poziom pracy, zarówno ten, który panował ostatnio w miechowskiej jednostce, jak i w krakowskiej, z której przyszedł

Jak zauważył insp. Kubiak, obydwaj komendanci, mają ze sobą wiele wspólnego, nie tylko imię. Do służby wstąpili w tym samym roku i ich dotychczasowa kariera przebiegała niemal równolegle, jednego komendanta (Rosoła) w Powiecie Krakowskim, a drugiego (Cholewy) w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.

Podziękowania za dotychczasową służbę ustępującemu komendantowi złożył Starosta Miechowski Krzysztof Świerczek. - To był dobry okres dla Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Pan komendant wykorzystał dany mu czas w pełni, aby jednostka funkcjonowała dobrze i aby służba oraz wszelkie działania policjantów były wykonywane wzorowo - ocenił. Życząc pomyślności na nowym stanowisku, starostowie Krzysztof Świerczek i Jerzy Pułka wręczyli Jackowi Rosołowi grafikę z krajobrazem Miechowa, by zawisła w jego nowym gabinecie i przypominała czas spędzony na Miechowszczyźnie.

Z kolei na powitanie nowego komendanta, starostowie wręczyli Jackowi Cholewie szablę. Życzyli, aby jego służba na ziemi miechowskiej przebiegała niemniej pomyślnie jak na wcześniejszych stanowiskach. Przy tej okazji starosta Świerczek wspomniał, iż miechowski samorząd powiatowy deklaruje współpracę i na starcie służby nowego szefa jednostki, Rada Powiatu na sesji 20 czerwca uchwalać będzie wsparcie w wysokości 30 tys. zł na zakupu nowego radiowozu dla KPP Miechów.

Zdający obowiązki komendanta miechowskiej jednostki, mł. insp. Jacek Rosół podkreślał, iż podczas swojej służby w Miechowie spotkał tu wspaniałych ludzi. - Zabieram stąd doświadczenie i miłe wspomnienia - stwierdził.

Obejmujący stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie insp. Jacek Cholewa dziękował komendantowi wojewódzkiemu za nowe wyzwanie i zapewnił, iż poziom pracy i współpracy po swoim poprzedniku będzie nie tylko utrzymany, ale też pogłębiany.

Inspektor Jacek Cholewa jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 2000 roku w Komisariacie Policji VIII w Krakowie. Od 2005 roku pełnił służbę w pionie kryminalnym Komisariatu Policji II.

Od 2006 roku obejmował stanowiska kierownicze w Policji jako:

  • Zastępca Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo - Śledczej,
  • Naczelnik Sekcji i Wydziału Dochodzeniowo — Śledczego Komisariatu Policji I w Krakowie,
  • Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie,
  • Komendant Komisariatu Policji II w Krakowie,
  • Komendant Komisariatu Policji I w Krakowie,
  • 10 czerwca 2019 r. objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie,
  • od 3 lutego 2023 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, a od 15 maja 2023 r. został powołany na to stanowisko.

W ramach kształcenia zawodowego insp. Jacek Cholewa ukończył wiele kursów i szkoleń resortowych.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry