godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Miechowskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Miechowskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 Maja 2021
Miechowskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiatowo-miejskie miechowskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podobnie jak poprzednie zeszłoroczne, z powodu pandemii miały charakter skromny, ale też uroczysty. Rozpoczęła je Msza św., podczas której ks. proboszcz Franciszek Siarek z diakonem Wojciechem Rutczyńskim zawierzyli na nowo naszą Ojczyznę z racji zbiegającej się ze Świętem Konstytucji uroczystością Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Modlili się, aby Polska cieszyła się wolnością i dobrobytem, a w narodzie panował duch służby i solidarności.

W homilii ks. Andrzej Józefowski dowodził nieprawdziwości obiegowemu stwierdzeniu, że matka jest tylko jedna: - Mamy bowiem jeszcze dwie inne matki - Ojczyznę i Bogurodzicę. Obie zasługują na naszą miłość. Szacunek dla polskiej ziemi i cześć dla Matki Bożej są w Naszym Narodzie nierozłącznie, a symbolem tego związku jest dzisiejsze Święto 3 Maja - mówił.

Po Mszy św. przedstawiciele różnych organizacji, instytucji, szefowie służb Policji, Straży Pożarnej i Sanepidu, na czele z powiatowo-gminnymi włodarzami samorządów ze Starostą Miechowskim - Jackiem Kobyłką, Przewodniczącym Rady Powiatu - Krzysztofem Świerczkiem i Radnym Powiatu - Pawłem Janickim, złożyli na Rynku wiązanki pod pomnikiem z Orłem i odśpiewali Hymn Państwowy. Władze Gminy i Miasta reprezentowali: Wiceburmistrz Andrzej Banaśkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej - Zenon Czekaj i Radny Tomasz Bujak. Wartę honorową przed pomnikiem pełnili harcerze z 23. Drużyny Wędrowniczej Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry