godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Młodzież zgłębiła historię związków Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą

Młodzież zgłębiła historię związków Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą

8 Czerwca 2022
Młodzież zgłębiła historię związków Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą

W środę 8 czerwca w starostwie młodzież miechowskich szkół średnich zmierzyła się z wiedzą o związkach Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą. Szóstą już edycję konkursu na szczeblu powiatowym, zorganizowaną przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, wygrała Julia Dziura z Niepublicznego Liceum ZDZ, przed Ewą Uchto z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki i Moniką Natkaniec z Zespołu Szkół Nr 1.

Według reguły którego świętego działali bożogrobcy, jak na imię miał pierwszy zakonnik sprowadzony przez Jaksę Gryfitę do Miechowa, kto do 1366 roku był najwyższym po papieżu przełożonym Zakonu Kanoników Regularnych Stróżów Świętego Grobu Chrystusowego …? Między innymi z takimi pytaniami testowymi musiała się zmierzyć kilkunastoosobowa grupa startujących w konkursie. Zanim młodzież przystąpiła do rozwiązania niełatwego testu, powodzenia uczestnikom życzył Wicestarosta Paweł Osikowski. Przyznał, iż zakres wiedzy, jaką muszą się wykazać startujący w konkursie, jest bardzo szeroki, okres historyczny bardzo długi, bowiem związki Miechowa z Jerozolimą trwają od wielu stuleci. Dlatego wyraził podziw dla uczestników zmagań zgłębiających tę wiedzę. O dużym podjętym wyzwaniu wobec tematyki zmagań mówił także Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Leonard Mazur.

Uczestnicy konkursu o związkach Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą otrzymali na pamiątkę materiały promocyjne powiatu. Laureaci zostaną nagrodzeni podczas tegorocznych wrześniowych Dni Jerozolimy.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry