godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Piknik integracyjny rodzin zastępczych Powiatu Miechowskiego/ Piknik integracyjny rodzin zastępczych Powiatu Miechowskiego

Piknik integracyjny rodzin zastępczych Powiatu Miechowskiego

4 Września 2023
Piknik integracyjny rodzin zastępczych Powiatu Miechowskiego

Rodziny zastępcze Powiatu Miechowskiego w piątek 1 września spotkały się na pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W „Zajeździe Miechus” czekało wiele atrakcji i specjałów. Starostowie miechowscy Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski wyrażali swój podziw i składali podziękowania dla stanowiących pieczę zastępczą, za ich zaangażowanie i trud.

Na pikniku dla przybyłych ponad 100 osób działo się dużo. Było ciasto, kawa, herbata, napoje, kiełbaska z grilla. Jednak największym powodzeniem cieszył się chleb ze smalcem i ogórki kiszone. Dzieci korzystały z darmowych atrakcji, jakimi były: zamki dmuchane, malowanie twarzy, tatuaże, wata cukrowa, popcorn i lody, które zapewniła firma „Dorfin” Anety Pazera. Integracyjne spotkanie wsparło również Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego Duch. Tomasz Uchto prowadził zabawy animacyjne. Było wiele śmiechu i zabawy: tworzenie dużego obrazu malowanego kredą, strzelanie z łuku do tarczy i pistolety laserowe, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród dzieci. W zawodach w strzelaniu z łuku trzech najlepszych chłopców wygrało bony na obiad w „Miechusie” o wartości 100 zł. O to, by goście pikniku czuli się jak najlepiej, dbała Denisa Piec, właścicielka Zajazdu „Miechus”.

Starosta Jacek Kobyłka wręczając dzieciom torbę pełną cukierków przyznał, iż kila z przybyłych osób zna osobiście, jednakże do tej pory nie wiedział, że tworzą oni rodziny zastępcze. Stwierdził, iż bardzo docenia pracę wszystkich stanowiących pieczę zastępczą, mając przede wszystkim na uwadze troskę o dobro dziecka.

Kierownik PCPR Janusz Patyna dziękował rodzinom zastępczym, włodarzom samorządów oraz kierownikom GOPS-ów Miechowszczyzny za owocną współpracę i wyraził nadzieję, iż odtąd takie pikniki odbywać się będzie cyklicznie.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry