godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Polsko-chińska delegacja poznała możliwości inwestycyjne w strefie gospodarczej Powiatu Miechowskiego

Polsko-chińska delegacja poznała możliwości inwestycyjne w strefie gospodarczej Powiatu Miechowskiego

31 Sierpnia 2023
Polsko-chińska delegacja poznała możliwości inwestycyjne w strefie gospodarczej Powiatu Miechowskiego

Polsko-chińska Delegacja Głównej Izby Gospodarczej „SinoCham” w środę 30 sierpnia wizytowała na ziemi miechowskiej. W zabytkowych murach „Zamku na Mirowie” Starosta Jacek Kobyłka i Burmistrz Książa Wielkiego Marek Szopa przedstawili walory i możliwości inwestowania w tworzonej strefie gospodarczej tj. Parku Technologicznego w Gminie Książ Wielki. Jak się okazało, korzenie Dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej - byłego dyplomaty m.in. w Brukseli i Luksemburgu - Jerzego Drożdża, sięgają głęboko właśnie do Książa Wielkiego. Jego pradziadek Franciszek Król, przed I wojną światową był wójtem tej gminy. Z kolei jego ojciec był leśniczym w leśnictwie „Opacz”.

Starosta Jacek Kobyłka i Wójt Marek Szopa ze szczegółami przedstawili możliwości inwestowania w tworzonej strefie gospodarczej na obszarze ponad 100 hektarach. Obecnie jest to jedyny jednolity tak duży obszar w Małopolsce przeznaczony pod inwestycje. Jego niewątpliwym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo z oddawanym, być może już na dniach, węzłem komunikacyjnym „Książ” i odcinkiem nowej trasy ekspresowej S7, łączącej północ z południem kraju, poprzez największe arterie miejskie - Gdańsk - Warszawę - Kraków. Więcej szczegółów o tworzącej się strefie można uzyskać na stronie Powiatu Miechowskiego (kliknij).

Po wizycie na zamku goście mieli możliwość w terenie zobaczyć obszar strefy. Potem udali się do Miechowa, gdzie ich podejmował Burmistrz Dariusz Marczewski. Polsko-chińska delegacja zwiedziła Park Miejski, Muzeum Ziemi Miechowskiej i Bazylikę Grobu Bożego. Wizyta „SinoCham” zakończyła się na konferencji z przedsiębiorcami w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie.

Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza „SinoCham”, na czele której stoi obecny również na ziemi miechowskiej - Xu Xiaofeng, Radca Minister z Ambasady CHRL, jest dwustronną organizacją powołaną niezależnie przez podmioty gospodarcze działające w Polsce. Reprezentuje interesy handlowe członków w niej stowarzyszonych, w zakresie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Do strefy przynależą polskie oddziały poważnych graczy światowych rynków gospodarczych takich jak m.in.: Bank of China, Industraial and Commercial Bank of China (Europe), China Construction Bank (Europe), Power Construction Corporation of China, Powerchina Polska, Huawei, Nuctech Warsaw Company, China Telecom, Air China Limited, Dahua Technology, Rongstar Energy, Chint Solar Poland, Novago.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry