godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Powiatowy konkurs ekologiczno-pszczelarski

Powiatowy konkurs ekologiczno-pszczelarski

31 Października 2022
Powiatowy konkurs ekologiczno-pszczelarski

W piątek 28 września odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Rola pszczół w zapylaniu roślin”. Organizatorem zmagań był Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie oraz Powiat Miechowski. Przed rozstrzygnięciem, w szkołach ponadpodstawowych miechowscy pszczelarze na rozmaitych warsztatach przekazywali informację na temat pszczół oraz produktów pszczelich.

Finał konkursu w starostwie zainaugurował Wicestarosta Paweł Osikowski, w towarzystwie Leonarda Mazura, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Miechowie oraz przedstawicieli Koła Pszczelarzy w Miechowie - prezesa Jerzego Franczyka i Zdzisława Gajosa.

Wicestarosta przyznał, że choć nie posiada pszczół, to ich się nie boi, bo w dzieciństwie pomagał dziadkowi przy pasiece. - Cenię, lubię pszczoły i lubię też miód. To jest słodycz prawdziwa, bardzo zdrowa dla organizmu i co ważne, nie sztuczna - podkreślał. Wyraził też podziw nad aktywnością powiatowych pszczelarzy, którzy są widoczni nie tylko w szkołach, ale na wszelkiego rodzaju piknikach i imprezach plenerowych.

Konkurs składał się z części teoretycznej - testu wiedzy, pytania otwartego i praktycznej, w której należało wykonać świecę i częściowo ubrać strój pszczelarza. Nagrodzono wszystkich uczestników, a najlepszymi okazali się:

  • I miejsce Kacper Szlachta - Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie
  • II miejsce Jakub Tandos - Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie
  • III miejsce Emilia Wystup - LO w Miechowie
  • IV miejsce Kinga Otwinowska - LO w Miechowie
  • V miejsce Nikola Wrzesień - LO w Miechowie

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry