godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Promesy na sprzęt komputerowy z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla samorządów i szkół Powiatu Miechowskiego/Promesy edukacyjne z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla samorządów Powiatu Miechowskiego

Promesy na sprzęt komputerowy z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla samorządów i szkół Powiatu Miechowskiego

25 Marca 2021
Promesy na sprzęt komputerowy z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla samorządów i szkół Powiatu Miechowskiego

24 marca Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego z radnym Sejmiku Mirosławem Drożdżem wręczyli samorządowcom i dyrektorom szkół z Powiatu Miechowskiego promesy z Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze w ramach tego działania przeznaczone zostały na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i dostępem do internetu dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowy oraz placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne. Sprzęt ten umożliwiają zdalne nauczanie i możliwość kontaktu między nauczycielami a uczniami.

Promesy na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej dla uczniów szkół z Powiatu Miechowskiego otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Swojczanach - 24 484 zł,
  • Gmina Charsznica - 49 999 zł,
  • Gmina Książ Wielki - 74 999 zł
  • Gmina Słaboszów - 49 999 zł
  • Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Miechowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach - 24 639 zł
  • Powiat Miechowski - 33 504 zł.

To nie pierwsze wsparcie z MTA dla szkół. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył środki na to działanie w dwóch grantach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W pierwszym rzucie wsparcie otrzymało 105 wnioskodawców, a w drugim kolejne 110 na łączną kwotę 12 772 572 zł.

Marta Malec-Lech zwracała uwagę na trudności związane z wykluczeniem społecznym młodzieży i ich problemami z tym związanymi w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zapowiedziała, iż władze Województwa Małopolskiego przygotowują szerokie wsparcie na pomoc psychologiczno-pedagogiczną i aktywizację ruchową dla uczniów szkół. Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek zaproponował realizację dodatkowych zajęć lekcyjnych, bowiem edukacja zdalna powoduje mimo wszystko ubytki edukacyjne u młodzieży.

Wicestarosta Paweł Osikowski wspomniał, iż początek pandemii i konieczność nauki zdalnej obnażyły problemy sprzętowe u rzeszy uczniów na różnych poziomach edukacji, zwłaszcza w liczniej osobowo rodzinach, borykających się nie tyle z samym deficytem sprzętu, ale też brakiem finansów na jego zakup. Podkreślał, iż pojawienie się możliwości pozyskania środków z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej pozwoliło zaradzić wykluczeniu cyfrowemu mieszkańcom naszego powiatu

Mirosław Dróżdż, nie tylko jako radny wojewódzki, ale też dyrektor Szpitala św. Anny w Miechowie wyraził wdzięczność Zarządowi Województwa za szerokie wsparcie w walce z pandemią, nie tylko na polu edukacyjnym, ale też medycznym.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry