godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/To już dekada działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej

To już dekada działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej

16 Stycznia 2023
To już dekada działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej

14 stycznia 2023 roku odbył się Jubileusz 10 - lecia działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej. Licznie zgromadzeni goście zostali przywitani przez dyrektora MZM Marcina Florka, który podziękował organizatorom za ich starania zmierzające do powstania i funkcjonowania instytucji oraz byłym i obecnym pracownikom za ich zaangażowanie i wkład w tworzenie placówki.

Starosta Miechowski Jacek Kobyłka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek wyrazili uznanie dla dokonań MZM oraz wręczyli mu pamiątkowy grawer. W imieniu swoim, Zarządu i Rady Powiatu, byłym i obecnym pracownikom złożyli gratulacje i najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów w odkrywaniu i promowaniu bogatej historii naszej umiłowanej ziemi miechowskiej. Dziękowali przy tym za oprowadzenie niezliczonych grup turystów, organizację niezwykle ciekawych i twórczych wystaw oraz szerzenie dziedzictwa i kultury Miechowszczyny wśród kolejnych pokoleń mieszkańców.

Okoliczności powstania MZM i pierwsze rozmowy dotyczące powołania i sposobu funkcjonowania tej instytucji kultury, podkreślając w tym rolę śp. księdza proboszcza Jerzego Gredki, przybliżył Burmistrz Dariusz Marczewski. Przewodniczący Rady Muzeum Ryszard Nasada dziękował za starania organizatorów, kolejnych dyrektorów oraz kadry Muzeum Ziemi Miechowskiej, wręczając przy tym widok Domu Generała i życząc, aby działalność muzeum stale się rozwijała. Z kolei ks. prof. dr hab. Józef Marecki m.in. życzył, aby w kolejnych latach muzealnicy miechowscy kontynuowali swoją pracę kierując się w niej wartościami zawartymi w słowach „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Z okazji Jubileuszu przekazał pamiątkowe ryngrafy.

Po oficjalnej części spotkania goście obejrzeli przygotowany na tę okazję film przybliżający historię powstania i działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej. Integralną częścią wydarzenia była wystawa plakatów prezentująca wycinek dorobku wystawienniczego muzeum, które przez dekadę zorganizowało trzy wystawy stałe oraz kilkadziesiąt ekspozycji czasowych. Rozmowy i wspomnienia w miłej i serdecznej atmosferze zakończyły spotkanie podsumowujące 10 lat działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej.

MZM
fot. Zbigniew Barczyński

do góry