godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej znów zgromadziła tłum spragnionych artystycznych doznań

Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej znów zgromadziła tłum spragnionych artystycznych doznań

13 Marca 2023
Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej znów zgromadziła tłum spragnionych artystycznych doznań

Po pandemicznej trzyletniej przerwie, mieszkańcy Powiatu Miechowskiego mogli znów obcować z wysoką kulturą. Ponad pół tysiąca widzów spragnionych wrażeń artystycznych, okraszonych dozą wysublimowanego humoru, zebrał kolejny koncert z cyklu „Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej”, choć może tytuł niezbyt współgrał z aurą panującą za oknem.

Sobotni wieczór 11 marca w Hotelu „Mercure” w Dosłońcu, objęty honorowym patronatem przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę, zadedykowany „Dla Pań”, wypełnili znakomici soliści operetkowi, którym przewodził znany artysta, nie tylko śpiewak, ale i malarz - Marek Wiatr. Zgromadzoną publiczność witali gospodarze koncertu - Starosta Miechowski Jacek Kobyłka oraz Sekretarz Powiatu - Maria Sztuk. Z nieskrywaną radością starosta dziękował za tak liczną frekwencję widzów, wśród których znaleźli się m.in. koledzy i koleżanki samorządowcy powiatu i gmin.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Iryna Hubiak, ukraińska bandurzystka, znana melomanom ziemi miechowskiej choćby z występu podczas ostatnich listopadowych „Nocy i Dni...” organizowanych w Grzymałowie przez Martę i Ireneusza Trybulców, którzy podjęli się również współorganizacji operetkowej gali w Dosłońcu.

Po nostalgicznych i ujmujących dźwiękach bandury, przyszedł czas na zmianę nastroju za sprawą recitalu Rafała Jędrzejczaka, znanego krakowskiego artystę związanego z krakowskimi scenami „Teatru Starego” i Piwnicy pod Baranami”. Artyście akompaniował Paweł Pierzchała

W części operetkowej wystąpili artyści scen krakowskich i śląskich: Sabina Olbrich-Szafraniec, Justyna Dyla, Bogdan Kurowski, Włodzimierz Skalski, Kamil Zdebel, Feliks Widera. Towarzyszyła im Orkiestra Festiwalowa z pianistką Grażyną Griner.

O tym, że koncert spotkał się ze znakomitym przyjęciem, świadczyła lawina braw z owacją na stojąco. Podziękowania artystom złożyli osobiście Wicemarszałek Łukasz Smółka, Starosta Jacek Kobyłka i Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek. Będąc pod wrażeniem wydarzenia, wicemarszałek, po zebraniu opinii i wrażeń słuchaczy uznał, iż jest potrzeba zorganizowania „Jesieni w operetce na ziemi miechowskiej”.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej znów zgromadziła tłum spragnionych artystycznych doznań

do góry